דברים חדורי תשוקה למפגשים אנושיים-ספרותיים שהם הם Book Surfing..!!

כתב לי הוגה סופר וחברי הטוב, רז ספקטור, על חזון בוק סרפניג הישראלי  שלו, כרגע 

 Book Surfing

"הסרף נהנה כעת מדבר שהוא גדול בהרבה מן הסרף ומוכר לך היטב ענבל יקרה – רצון אנושי במפגש. הסרף הוא בסך הכל צורת מפגש אחת, לשישה שבעה אנשים כמספר אופטימלי, בבתים פרטיים שפותחים דלתם לרגל המפגש. יכולים להיות אלף וריאנטים מוצלחים לא פחות מבוק סרפינג, שתכליתם זהה – מפגש אנושי ממשי, לא וירטואלי, בבתים, בנסיבות ידידותיות [הצעה לדוגמה: זוג פותח את דלתו ומזמין זוג נשוי אחר להביא את הילדים לביקור של כמה שעות. כדי להכיר את הסיפורים האישיים ואת המזג וכדי להתיידד. וזהו. הרבה הרבה זוגות, יהודים וערביים, שפשוט יארחו זה את זה באיזה יום שייקבע מראש, לכמה שעות. מיזם מאוד פשוט. עממי. ולא ספרותי. את יכולה לדמיין לעצמך כמה זוגות יירשמו לזה, יהודים כערבים, אם התקשורת שכולם צופים בה רק תרשה להם לדעת על קיומה של האפשרות להפגש, בביטחון אישי מלא ומתוך כוונה הדדית טובה].."

בוק סרפינג

"..כך שהסרף, ונשים אומרות חלאס, ועוד ארגונים רבים שהתקשורת אינה מרבה לדווח על קיומם, כבר עושים את מה שצריך לעשות, כבר פותחים דלת… אלא שזה רק טפטוף… קילוח בנהר שוצף של פחד ותודעה עכורה… קילוח מרפא, אבל קטנטן במספריו… ככל שיגדל הגל, ואם יגיע במלואו גם לצד הערבי [שסקרן ורוצה להיפגש וחושש בדיוק כמונו], כך יתפצל הסרף להמון וריאנטים אינטרנטיים, שיפנו לנישות שונות… שהרי גם ימנים וגם ארכי ציונים [כל עוד הם אינם פאשיסטים, כל עוד הם מאמינים במדינת ישראל, כל עוד הם שפויים בדעתם הפוליטית] מבינים היטב, ואולי הם מבינים טוב מכולם, שגישור אזרחי מעל הקרע עם אזרחי ישראל הערבים הוא אינטרס לאומי בטחוני ממדרגה ראשונה. כך שאין ויכוח ציבורי בשאלה שעל הפרק. כל מי שראוי לספור את קולם מכל הקצוות רוצים שתהיה היכרות אישית, וקשרי מסחר, וקשרים מסועפים ובריאים של שיתוף פעולה ואמון בין האוכלוסיות… פשוט כמעט אף אחד לא מאמין שאפשר להציע פלטפורמה שתאפשר לפיוס עממי בסדר גודל רציני לקרות. פה המוקש. במצב הקיים, כולם אומרים, במצב הקיים, אי אפשר לגשר על הנתק… ואולי הם צודקים, ענבל. אולי מאוחר מדי. ועדיין, אף פעם אף פעם אף פעם לא מאוחר לנסות."

2בוק סרפינג

ההסתייגות היחידה שלי, מדבריו חדורי התשוקה למפגשים אנושיים של רז, היא התכנות של מפגשים, במסגרת הסרף, בהקשר שאינו ספרותי. כלומר, הסרף הוא ארוע ספרותי-אנושי ולא ניתן להפריד את החלק הספרותי מהחלק האנושי. הרי זו הרקמה שיצרנו, בעיקר רז עצמו, אבל גם אני ועוד אחרות (עפרה בן עמי, רחלי כהן, גל אלגר, עדי, מיכל ועוד..). משום מה רק נשים ורז  מארגנות את בוק סרפינג בישראל. זה עניין יוצא דופן כשלעצמו אבל בהחלט מבורך, לדעתי..!!

על מנת להצטרף אל בוק סרפינג יש להכנס אל פייסבוק >

ולהצטרף אל קהילת בוק סרפינג -Book Surfing >

ולהצטרף אל אחת או יותר קבוצות בוק סרפינג בישראל (ויש גם בחו"ל) >>

גלישה נעימה ולא רק וירטואלית!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *