טריליאן יודעת היכן המגבת שלה!! (25.5)

טריליאן מקמילן באה על סיפוקה וגילתה את התשובה ועוד כמה תשובות לתעלומות משניות יותר, לכן חזרה לכוכב שלה. כוכב לכת המכונה ארץ בידי היצורים הפחמניים המאכלסים שטחים הולכים וגדלים ממנו. אין זה מהלך מבריק מצדם אבל הם יצורים קצרי רוח ורואי. (אגב, הכוכב הוגדר ברב המכר של כל הזמנים והמרחבים: מדריך הטרמפיסט לגלקסיה כ"ללא מזיק" ואף זכה לעדכון מאיר עינים "לא מזיק ברובו")
אלא שלמרות מערכת יחסים מספקת אווירודינמית ומינית עם הזכר ארתור דנט מגזעה, אותו הכירה בצרוף מקרים מאד לא סביר במהלך מסעותיה ביקום ובכל השאר, עדיין חשה חסרת מנוחה ושלווה. אכן וללא צל של ספק היא אחת במינה. איזו עוד ארצנית יכולה לומר שהיא יודעת את התשובה למשמעות החיים היקום וכל השאר??!! התשובה היא כמובן ##.

התשובה
אמנם, במשך עשרים שנות ארץ, היא בחרה לגדל בעצמה את בתם המשותפת, ששמה אקראית. אך לאחר מכן הביאה אותה אל ארתור, כדי שידאג לה עקב עומס עבודתה כמגישת חדשות בכירה. אלא שבמהלך ארבעים השנים הארצניות הבאות היא נהגה לצאת לטיול שנמשך רק כשבעה סיבובי הכוכב הכחול וחסר החשיבות סביב השמש הצעירה יחסית, בשטח הכוכב עצמו, שנקרא בשם המגונה כל כך "בלגיה".
טריליאן לא לקחה איתה לטיוליה ציוד הנחשב בסיסי בעיני ארצנים. למשל מטריה, מעיל, מזוודה ומטבע הנקרא יורו (יורו הוא בעיקר חתיכות נייר שריבוי שלהן נחשב סימן לאפשרות ממשית לתחושת אושר עילאי, למרות שחתיכות הנייר עצמן לא חשות בטוב כלל ואין מי שדואג לרווחתן). היא הקפידה ולקחה איתה לעומת זאת כלוב קטן ובו זוג עכברים לבנים, איתם נהגה לנהל שיחות ארוכות. היה זה דבר מה שתייג אותה כתמהונית מטורללת אבל היא כבר היתה רגילה.

 

טריליאן תופסת טרמפ בגלקסיה

  • התמונה היא פרט מתוך כריכת אחד מספרי הסדרה "מדריך הטרמפיסט לגלקסיה" 

הטיולים הללו נמשכו זמן קצר יחסית. זאת במונחי הכוכב הכחול וחסר החשיבות הסובב סביב שמש צעירה יחסית ומשנית להפליא. היא גם התרגלה למבטי תמיהה וזלזול מהסובבים אותה. המייחסים תכונות שאינן חיוביות לנקבה אשר אינה נושאת מטען כבד ומגושם בדרכה לאותו מקום, שלא יוזכר שנית שמא השם הנלוז יעורר מהומות.
(פורד פרפקט, שהביא בעקיפין להכרותה עם ארתור דנט: ננגע בחיידק התהילה של בן דודו זאפוד ביבלברוקס, נשיא הגלקסיה ובחר לקדם עצמו לתפקיד עורך המדריך הטרמפיסט לגלקסיה. כיון שחלפו כמה מאות מאז נראה לאחרונה העורך האמיתי הוא לא התקשה לגלות כישורי משחק ולצעוד בבטחון לתוך בניין משרדי ההוצאה לאור כשהוא מצהיר בנונשלנטיות כי חזר מהפסקת צהריים. פורד למד לא להתגרות בחושי אמות המידה הנאותות בכל רחבי היקום על בשרו, כשנאכל או יותר נכון ננגס בידי המון זועם)
טריליאן כבר קרובה לסוף חייה, במונחי הכוכב שלה. אך לא איבדה תקווה לצאת לטיול נוסף אחרון בחללית היחידה עדיין בכל היקום שפועלת על מנוע אי- הסתברותי: ליבת הזהב. אפילו במחיר מפגש עם אדי הנחשב למחשב זחוח ובלתי נסבל בכל אמת מידה, שטריליאן מכירה בה בכל אופן. והיא עדיין מייחלת לפגוש את חברה זאפוד, בעל שני הראשים שלמדה לחבבו ולתעבו במידה שווה במסעותיהם ביקום. הם חלקו חוויות מסעירות והיא לא היתה מתנגדת לשבת איתו לשתות משקה אחרון וידידותי בלבד.
אפילו בפאב ארצני היא יודעת להנחות את המוזגת להכין לה אינטר-גלקטיק-גרגל ובמידות ארץ, כאלו שאינן דורשות שהות במוסד שיקומי לאחר שתייתו. במשך שבעת הימים האלו ובעיקר בתאריך 25.5 טריליאן יחסית רגועה ומיושבת בדעתה. היא כמעט מצליחה ליישם את המשפט השגור כמעט בכל מקום ביקום בו ניתן להשיג ולקרוא את הכריכה האחורית של המדריך "בלי פאניקה!!" היא נושמת עמוק ומחייכת – טריליאן יודעת היכן המגבת שלה.

  • 25.5 הוא יום המגבת הבינלאומי, לקריאה נוספת אני ממליצה על קריאת סדרת ספריו של דגלס אדמס או לגלות עצלות ולהכנס לקישור כאן – יום המגבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *