ישנה תנועה בה אני הולכת וחוזרת מהוירטואליה / מהסייבר למציאות

אפתח בחלק מתוך הרצאה שנתתי באוניברסיטה הפתוחה, לפני שנה –

"..ישנה בעצם תנועה בה אני נעה הלוך חזור מהוירטואליה / מהסייבר למציאות ובחזרה, דבר שאופייני לרבים בדור הזה של יוצרות ויוצרים.. אציין כי ישנו לא מעט דמיון אבל כמובן גם שוני בין חבורות ספרותיות שישבו בעבר בבתי קפה לבין הסלונים הספרותיים והחבורות שיושבות "בבתי הקפה הוירטואליים" כיום. זה לא סותר כמובן את קיומן של אותן חבורות גם במציאות.

1] אתן דוגמה, לפני כחודש, במוצ"ש, המשוררת חגית גרוסמן* הזמינה לערב שירה, חלק מסדרת ערבי "אסור לומר דבר מלבד שירה", דרך הרשת החברתית פייסבוק > מיד פניתי אליה דרך הצ'ט  > וביקשתי לקרוא> היא מיד ענתה שכן > מיד פרסמתי בפייסבוק שאני משתתפת > לאחר 3 ימים קראתי בערב השירה עצמו בתל אביב!!.."

עד כאן, מתוך ההרצאה.

חגית גרוסמן
חגית גרוסמן

2] דבר מה דומה קרה לפני שבוע, בשבת שעברה > לאחר שיחת טלפון עם חברי הטוב, שגיא אלנקווה, בה הוא סיפר לי שהוזמן לקרוא בערב שירה, חלק מסדרת ערבי "בוא דיבוק", שעורכת המשוררת אלה נובק*. מכיון שהוזמנתי כבר להיות נוכחת בערב כבר אבל לא לקרוא > נכנסתי לדף הארוע בפייסבוק וראיתי שפורסמה הודעה שיש עוד מקום לקרוא בערב > מיד כתבתי תגובה בה שאלתי האם זה עדיין רלוונטי > לאחר חצי שעה קיבלתי תשובה מאלה נובק, עורכת הערב, שיש מקום ושאשלח לה שירים בצ'ט, לעיון >> מיד שלחתי לה שירים  > והיא אשרה שאוכל לקרוא אותם, לאחר כשעה > מיד הודעתי בפייסבוק שאשתתף בערב > לאחר יומיים השתתפתי בערב עצמו בתל אביב!!

אלה נובק
אלה נובק

3] והשיא כרגע, הוא הערב שנרקם לו ב- 48 שעות האחרונות > דורית אברמוביץ*, פעילה פמיניסטית, שהכרתי רק דרך הרשת החברתית, פנתה אלי  בצ'ט בפייסבוק והציעה שנארגן ערב שירה של נשים > מיד בדקתי ביומן והצעתי שני תאריכים אפשריים > היא מיד ענתה שרק אחת האפשרויות מתאימה > מיד התחלתי לפנות משוררות בצ'ט בפייסבוק > תוך כ- 24 שעות היו לנו כשישה שמות של משוררות שהסכימו להשתתף בערב, ואני בהן (!!) > במהלך יום שישי בבוקר עיצבתי הזמנה ושלחתי לדורית לאישור < במהלך יום שישי בערב דורית ניסחה טקסט להזמנה ושלחה לי בשבת בבוקר לאישור < לאחר שהערנו והארנו זו לזו > דורית העלתה דף ארוע בפייסבוק והתחלנו להזמין אנשים > עוד פחות משבוע!!

דורית אברמוביץ
דורית אברמוביץ

הערב נקרא "קוראות שירה משוחררת", יחל ב- 5 ביוני 2014, יום חמישי, בשעה 19.00 בדיוק, בקפה חברותא, דיזינגוף 125, תל אביב – מוזמנותים מאד!!

קוראת שירה משוחררת מכיבוש

5 Comments

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *